Rusya Vizesi ve Pasaport, Pasaport Süresi, Yesil Pasaport

Rusya bundan böyle (düşürülen Rus Uçağı/ Karisma Problema'dan sonra) Yeşil Pasaport sahibi Türkler'den turistik girişlerde  vize ister. Pasaport süresi vize bitiş günü itibariyle 6 aydır.

Vize Rusya

Pasaport ve 2 adet (fonu beyaz  3.3x4.8 ebatlarında) vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopisi ulaştırdığınız taktirde vizeniz tarafımızdan çıkartılır

312 309 04 07

Ticari Vize Rusya Evrak Listesi ve Vize Ucreti

Pasaport, 2 Vesikalık, resmi davetiye, otel ve ucak rezervasyonları, ve Rus vize form'dur

DUBAI VIZESI

ÇİN VIZESI

Tayvan VizesiÇin Vizesi Ankara

OZBEKISTAN VIZESI

MISIR VIZESI

ETIYOPYA VIZESI

MOGOLISTAN VIZESI

UKRAYNA VIZESI

NIJERYA VIZESI

ABHAZYA VIZESI

ACE VIZESI

ALMANYA VIZESI

AMERIKA VIZESI

ARJANTIN VIZESI

ARNAVUTLUK VIZESI

AVUSTRALYA VIZESI

AVUSTURYA VIZESI

AZERBAYCAN VIZESI

BAHREYN VIZESI

BANGLADES VIZESI

BELARUS VIZESI

BELCIKA VIZESI

BENIN VIZESI

BELARUS VIZESI

BEYAZ RUSYA VIZESI

BIRLESIK ARAP EMIR

BOSNA VIZESI

BREZILYA VIZESI

BULGARISTAN VIZESI

BELARUS VIZESI

BURKINA VIZESI

CEKESLOVAKYA VIZESI

CEZAYIR VIZESI

CIN VIZESI

DANIMARKA VIZESI

DUBAI VIZESI

ENDONEZYA VIZESI

ESTONYA VIZESI

ETIYOPYA VIZESI

FAS VIZESI

FILDISI VIZESI

BELARUS VIZESI

FILISTIN VIZESI

FINLANDIYA VIZESI

FRANSA VIZESI

GANA VIZESI

GINE VIZESI

GROLAND VIZESI

GUNEY AFRİKA VIZESI

GUNEY KORE VIZESI

HINDISTAN VIZESI

HIRVATISTAN VIZESI

HOLLANDA VIZESI

INGILTERE VIZESI

IRAN VIZESI

IRLANDA VIZESI

ISPANYA VIZESI

ISRAIL VIZESI

ISVEC VIZESI

ISVICRE VIZESI

ITALYA VIZESI

IZLANDA VIZESI

JAPONYA VIZESI

KAMBOCYA VIZESI

KAMERUN VIZESI

KANADA VIZESI

KATAR VIZESI

KAZAKISTAN VIZESI

KIPRIS VIZESI

KIRGIZISTAN VIZESI

KOLOMBIYA VIZESI

KUBA VIZESI

KUVEYT VIZESI

LAOS VIZESI

LIBERYA VIZESI

LIBYA VIZESI

LITVANYA VIZESI

LUKSENBURG VIZESI

MADAGASKAR VIZESI

MALAVI VIZESI

MALEZYA VIZESI

MALI VIZESI

MALTA VIZESI

MEKSIKA VIZESI

MISIR VIZESI

MOGOLISTAN VIZESI

MOLDOVA VIZESI

MONAKO VIZESI

MORITANYA VIZESI

NEPAL VIZESI

NIJERYA VIZESI

NORVEC VIZESI

ORTA AFRIKA VIZESI

OZBEKISTAN VIZESI

PAKISTAN VIZESI

PERU VIZESI

POLONYA VIZESI

PORTEKIZ VIZESI

ROMANYA VIZESI

RUSYA VIZESI

SCHENGEN VIZESI

SENEGAL VIZESI

SILI VIZESI

SIGAPUR VIZESI

SLOVAKYA VIZESI

SLOVENYA VIZESI

SRILANKA VIZESI

SUDAN VIZESI

SURIYE VIZESI

SUUDI VIZESI

TACIKISTAN VIZESI

TANZANYA VIZESI

TATARISTAN VIZESI

TAYLAND VIZESI

TAYVAN VIZESI

TOGO VIZESI

TUNUS VIZESI

TURKIYE VIZESI

TURKMENISTAN VIZE

UYGUR TURK CUMHUR

UKRAYNA VIZESI

UMMAN VIZESI

UMRE HAC VIZESI

URDUN VIZESI

VIETNAM VIZESI

VISA APPLICATION

YENIGINE VIZESI

YENIZELANDA VIZESI

YUNANISTAN VIZESI

ZANZIBAR VIZESI

RUSTAN TURK VATANDASLIGINA GECMEK NASIL OLUR?
 


турецкое гражданство

Vatandaşlık masasında Türk vatandaşlığına alınmak isteyen yabancı uyruklu şahıslar ile ilgili emniyet müdürlüğümüzü ilgilendiren işlemler yapılmaktadır.
Türk vatandaşlığına alınmak için ilk müracaat yurt dışında konsolosluklara, yurt içinde ise valilik havalesi ile İl Nüfus Vatandaşlık Müdürlüğü’ne yapılır.
403 Sayılı Türk Vatandaşlığı kanuna göre yabancı uyruklu şahısların Türk Vatandaşlığına alınmaları için Türk soylu olanlara en az 2 yıl, Türk Soylu olmayanlara ise 5 yıl Türkiye'de kesintisiz ve kanuni ikamet etmiş olma şartı aranmaktadır. Türk vatandaşı ile evlenme nedeniyle Türk vatandaşlığını kazanmak isteyen yabancılardan (erkek veya kadın) en az üç yıldan beri evli olma şartı aranmaktadır. K.K.T.C vatandaşları yurt dışında ilgili Türk temsilciliklerine, yurt içinde ise valiliklere Türk vatandaşı olmak istediklerini bildirdikleri takdirde Türk vatandaşlığını kendiliğinden kazanabileceklerdir.
Yurt içinde vatandaşlığımıza müracaat eden yabancı uyruklu şahısların evrakları İl Nüfus Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından kabul edildikten sonra şubemize gönderilir.
Evrakların şubemize ulaşması ile Vatandaşlık masası tarafından;
1. Şahısları adreslerinden davet ederek önce Kimlik Tespiti ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğüne parmak izlerinin aldırılması için yazı ile beraber gönderilir.
2. Parmak izinden gelen şahıslar şubemiz Fiş Tahdit Arşiv Büro Amirliğine ilişik kaydı için gönderilir.
3. Yabancı şahıs ile Türkiye’ye ilk olarak ne sebeple, hangi tarihte, hangi hudut kapısından giriş yaparak geldiği, ülkemizde ne amaçlı ikamet izni aldığı, ne kadar ikamet ettiği hususlarında yazılı mülakat yapılır.
4. Yabancının suç kaydının bulunup bulunmadığı yoklanir.
Tekemmül eden evrak İl Nüfus Vatandaşlık Müdürlüğü’ne gönderilir.
NOT: Türk vatandaşlığına başvuru koşulları ve gerekli belgelere ilişkin detaylı bilgilere İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nün 0 212 518 2080 ve 0 212 518 2081 numaralı telefonlarını arayarak veya İstanbul Valiliğinin istanbul.gov.tr/Default.aspx?pid=18 web adresinden il nüfus ve vatandaşlık kurumunu seçerek ulaşabilirsiniz.
GÖÇ MASASI
Göç masasında, yurt dışında bulunan ve Türk soyundan olup Türk kültürüne bağlı akrabalarının yurdumuza serbestçe girebilmeleri için;
Göç Masasında Yapılacak işlemler sırasıyla;
1. Yurtdışında bulunan yakınlarının yurdumuza serbest göçmen olarak davet eden vatandaşlarımız ilk başvurularını Köy hizmetleri İl Müdürlüğüne yaparlar.
2. Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü davet eden ve gelecek olan şahıslar hakkında tanzim ettiği soruşturma fişlerini şubemize gönderirler. Anılan fişler doldurularak Köy Hizmetleri İl Müdürlüğüne iade edilir.
3. Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü tekamül eden evrakları İçişleri Bakanlığına sunar.
4. İçişleri Bakanlığı aynı şahıslar hakkında Valiliğimize gerekli tahkikatın yapılarak neticesinin bildirilmesi için emir gönderir.
5. Emre istinaden; davet edenler ve ülkemize gelmek isteyenlerin ilişik kayıtlarının bulunup bulunmadığı, Güvenlik, Asayiş, Mali ve Narkotik Şube Müdürlükleri ile Genel Bilgi Toplama Büro amirliğine yazılı olarak sorulur.
6. Gelen cevaplar neticesi tahkikat hakkında İçişleri Bakanlığına bilgi verilir.
Bu yazışmalar neticesi göçmen adayı bulunduğu ülkenin Türk temsilciliğinden göçmen vizesi alarak yurdumuza gelir.
Ülkemize Gelen Şahıslar Hakkında;
1. Dilekçeleri alınır.
2. Kimlik Tespiti ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünce parmak izi ve fotoğrafları aldırılır.
İşlemlerin sonuçları Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü ve MİT Bölge başkanlığına yazılır. MİT görevlilerince yazılı mülakat yapıldıktan sonra Köy Hizmetleri İl Müdürlüğüne şahıslar evrakları ile birlikte müracaat ettirilir ve anılan İl Müdürlüğünce kendilerine Muhacir Kağıdı verilir. Şahısların durum ve temaslarının kontrol altına aldırılması için ikamet ettikleri İlçe Emniyet Müdürlüğüne yazı ile yazılır.Muhacir kağıdı alan göçmenler, belgeyi aldıktan itibaren 1 yıl içerisinde T.C vatandaşlığına kabul edilirler
Türkmenistan’da yaşayan çifte vatandaşlık hakkına sahip Ruslar’ın önünde Pazar gününe kadar önemli bir seçenek var. Bu ülkede yaşayan Ruslar, ya yalnızca Türkmen vatandaşlığını seçecekler ya da kendilerine bir yabancı gibi pasaport verilmesini kabul edecekler.
Rus yetkililere göre, Türkmenistan’da 10 yıl önce tanınan çifte vatandaşlık hakkını kullanan Rusların sayısı 100 bin civarında. Ancak Türkmenistan Devlet Başkanı Sefermurad Niyazof’un bu hakkı kaldıran yeni kararı üzerine çok sayıda Rus ülkeden ayrıldı. Niyazof’un kararı, Ruslara seçimlerini yapmaları için yalnızca iki ay gibi kısa bir süre tanıdığından, Rus yetkilileri kaygılandırıyor.
Türkmenistan’da yaşayan Ruslar, Rus pasaportları olmadan Rusya’yı ziyaret edemeyeceklerini ya da eğitim ve taşınmaz mala sahip olmak gibi temel haklarından yararlanamayacaklarını düşünüyor.
Niyazof ise, Rus pasaportundan vazgeçmeyenlerin Türkmenistan’da kalmasına izin verilmeyeceğini açıkça belirtiyor. Niyazof, Rus vatandaşlığını tercih eden Türkmenistan uyruklular hakkında geniş çaplı soruşturma yapacak özel bir komisyon da oluşturdu. Türkmen lider, anayasaya ülkenin güvenliğini artırıcı bazı ek maddeler de konulacağını bildirdi. Ancak bu konuda daha fazla ayrıntı vermedi. Rus Interfaks Haber Ajansı’na göre, anayasada Türkmenlere başka ülkelerin tabiiyetine geçme yasağı getirilmesi ve ülkede bulunan yabancıların daha geniş çaplı kovuşturmadan geçirilmesi gibi değişiklikler yapılacak.
 


PURCHASE YOUR VISA INVITATION FOR USD STARTING AT $200 USD IN jetvize.com
Express to Russia can help you obtain a Russian tourist visa and Russian business visa for your trip to Russia.

The Embassies of Russia and Russian Consulates require that all foreign travelers to Russia have a Russian visa invitation in order to issue the applicant a Russian visa. Express to Russia can quickly and professionally issue this invitation for both tourist, business visas. We first issue the invitation and then email it, fax it or mail it to you. Customers ordering Russian visa support will be responsible for paying the Russian Consular fees themselves and the logistics involved in getting their passports to and from the Russian Consulate.